لنزهای زیبایی سلامت چشم را تهدید می کنند

لنزهای زیبایی و هشدار متخصصان

متخصصان چشم پزشکی هشدار دادند: استفاده دائمی از لنزهای زیبایی و چشمی که مصارف زیبایی دارند، به چشم‌ها آسیب می‌رساند و سلامت آنها را تهدید می‌کند.

پژوهشگران در مقاله‌ای پزشکی در این زمینه خاطرنشان کردند: امروزه شما می‌توانید با استفاده از لنزهای چشمی رنگی و آرایشی که پس از ورود به بازار در سالهای اخیر به سرعت به یک وسیله مهم مد و زیبایی تبدیل شد، چشم‌هایتان را به هر رنگی که می‌خواهید.

مثلا آبی، سبز دریایی یا قهوه‌ای دربیاورید، اما بسیاری از مصرف کنندگان متوجه مضرات استفاده بیش از حد از این لنزها نیستند.

متخصصان چشم پزشکی تاکید کرده‌اند که استفاده زیاد از لنزهای رنگی برای چشم خطرناک و مضر است.

استفاده مکرر از لنزهای زیبایی

این متخصصان می‌گویند: اگرچه در برخی افراد لنزها می‌توانند در صورت استفاده مکرر باعث بروز آلرژی شوند،‌اما در صورتی هم که آلرژی بروز نکند باز هم کاربرد مداوم لنز حتی لنزهای طبی که به جای عینک استفاده می‌شوند، به چشم‌ها آسیب می‌رساند.

سن استفاده از لنزها

لنزهای تماسی چشم اغلب باید بعد از سن ۱۸ سالگی استفاده شوند. هم چنین باید دانست که لنز را نباید به طور منظم و به عنوان جایگزین دائمی عینک به کار برد. اگر لنز دائما روی چشم باشد در واقع حکم صفحه‌ای را دارد که روی چشم را می‌پوشاند و در نتیجه از رسیدن اکسیژن به بافتهای این ناحیه ممانعت می‌کند که این وضعیت برای چشم ها مطلوب نیست.

بعلاوه برخی دیگر از متخصصان معتقدند که استفاده زیاد از لنز می‌تواند سبب بروز عفونت‌های چشمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.